Jak zařídit obývací pokoj: tipy pro útulný i účelný obývák

Obývací pokoj je jednou z nejvíce užívaných prostorů v bytě, či domě. Trávíme zde čas s rodinou, přáteli, usazujeme zde návštěvy. V obývacím pokoji prožíváme hezké chvilky plné odpočinku, stejně tak jako chvíle napínavé, plné radosti a rodinného ruchu. O tom, jak útulně a také účelně zařídit právě obývací pokoj a jakým nábytek obývací pokoj zařídit si přečtete v tomto článku.

Přeplněnost není na místě

Při rekonstrukci obývacího pokoje plánujte a myslete dopředu. Můžete si nakreslit plán, nebo využít online vizualizace, která vám s rozmístěním nábytku pomůže. Obývací pokoj byl měl být tradičně útulný a pohodlný, v moderním pojetí ale také velmi vzdušný. V dnešní době se upouští od celostěnných obývacích sestav. V trendu je užití méně kusů nábytku v jednotném stylu. 

Pohodlí na prvním místě

Centrem obývacího pokoje je pohodlný gauč v dostatečné velikosti. Pokud zařizujete malý obývák a potřebujete usadit více než dvě osoby, je vhodné pořídit gauč do písmene L. Pokud nemáte vyčleněný pokoj pro návštěvy, je lepší zvolit gauč rozkládací. Můžete tak nabídnout občasný nocleh i přátelům, nebo členům rodiny. Ke gauči zvolte pevný a odolný konferenční stolek. Designéři doporučují v blízkosti gauče umístit i komodu. Budete tak mít po ruce místo na deku, nebo nápoje.

Pryč s lapači prachu

Dlouhotrvajícím trendem v interiérech je minimalistický styl. Nechte se minimalismem vést i při vybavování obývacího pokoje. Moderně vybavený obývací pokoj není zastavěný od stěny ke stěně. Zaměřte se na funkční a designové vybavení. Pokud zvolíte praktickou obývací stěnu, snáze odoláte nutkání všude vystavovat a vyplňovat místo takzvanými lapači prachu. Pokud chcete své suvenýry a věci vystavovat, zvolte raději vitrínu, nebo zasklenou knihovnu.

Vitrína Barna

Hledejte inspiraci

Je jedno, zda je vám blízký minimalistický, rustikální, nebo industriální styl. Nechte se inspirovat obrázky, videi i články. Důležité je bydlení ladit do pokud možno jednotného stylu, zařídit obývací pokoj, ložnici, nebo kuchyni v podobného provedení. Jedině tak bude interiér působit uhlazeně a jednotně. O tom, jaké jsou oblíbené styly nábytku se dočtete v tomto článku. Pokud se rozhodnete pro styl rustikální, zde máte návod, jak jím zařídit právě obývací pokoj.