Populární styly nábytku, které nevyjdou z módy

Dřevěný nábytek může mít desítky podob. A protože v našem e-shopu nabízíme hned několik sérií v různých stylech, vzali jsme si do parády ty nejznámější a nejoblíbenější –⁠ industriální, provensálský a rustikální. Přečtěte si, jak se od sebe liší a co je pro ně typické.

Industriální styl: dřevěná klasika s nadčasovými doplňky

Jednoduchost, praktičnost a moderní materiály. Hlavním poznávacím znamením industriálního stylu jsou průmyslové prvky. Jak jsme psali v předchozím článku, industriální styl staví na drsnosti průmyslových prostor, minimalismu, vzdušnosti a kombinaci praktických materiálů –⁠ dřevo, kov, sklo, beton. Industriální nábytek se proto vyrábí z masivního dřeva nebo bytelného lamina a doplňuje se kovovými prvky, typicky v tmavých odstínech. Skvělým představitelem industriálního nábytku je naše série Croft.

Provensálský styl: závan francouzského venkova

Provensálský styl získal svůj název po známé oblasti Provence nacházející se na jihu Francie. Nábytek a doplňky ve stylu Provence působí svěžím elegantním dojmem a vychází z nich příjemná přímořská atmosféra. Stačí jeden pohled a jako byste se přenesli do malebného domu kousek u moře, seděli na terase a se sklenkou dobrého vína pozorovali poklidné moře. Pro provensálský nábytek jsou typické světlé barvy, zejména pastelové odstíny a bílá, světlé dřevo, vitríny, zdobné prvky a úchyty. Oblíbená je také patina (odřený vzhled), díky které vypadá nábytek více autenticky. Z naší nabídky má k provensálskému stylu blízko série Cromo ze světlého masivního dubu. 

Venkovský (rustikální) styl: poctivý masiv z chaloupky

Když se řekne venkovský či rustikální styl, představíte si chaloupku se starým nábytkem, háčkovanými záclonami a muškáty na oknech? Přesně tak působí i rustikální nábytek. Jako by jej právě přivezli ze samoty na okraji lesa. V dnešní době však nezdobí jen chaty, ale i běžné domácnosti uprostřed města. Nábytek ve venkovském stylu se vyrábí z masivu a ošetřuje se přírodními vosky či oleji. Díky nim vynikne jedinečná struktura, vůně a vzhled dřeva. V našem e-shopu máme hned několik sérií inspirovaných rustikálním stylem, které zapadnou do většiny domácností. 

 Prohlédněte si naši nabídku dubového nábytku. U většiny produktů najdete fotografie interiérů, které vám poslouží jako inspirace při zařizování vlastního interiéru. Zajímá vás péče o dubový nábytek? Přečtěte si naše předchozí články a odhalte kouzlo dubového masivu.