Nejlepší dekorace na komody a příborníky: Jak zútulnit domov a ušetřit čas při úklidu

Drobnosti, dekorace a malé detaily dodávají domovu tu pravou útulnou atmosféru. Mnoho lidí v dekoracích však vidí lapače prachu. Utírat prach na komodě, která je pokrytá všelijakými drobnými předměty není příliš praktické. Z desetiminutového úklidu se rázem stane i hodinová “zábava”. Jak na dekorace na komodu vyzrát? A které jsou ty nejlepší na naše komody a příborníky z masivu?

Shromažďujte dekorace k sobě

Nerovnejte dekorace po celé ploše jako vojáčky. Raději je seskupte na jedno místo a vytvořte na dřevěné komodě z masivu esteticky vkusnou skupinu. Při výběru sáhněte po lichém počtu, různých tvarech a velikostech. Pokud si nevíte rady, vsaďte na klasickou trojku –⁠ dozadu umístěte vysoký prvek, vedle něj z boku přiložte dekoraci střední velikosti a zakončete vše malou drobností vepředu. A o co může jít? O tři různě velké vázy, květináče nebo třeba sošky.

Podložte je mísou či tácem

Abyste nemuseli dekorace z příborníku či komody nadzvedávat jednu po druhé, položte je do elegantní mísy či tácu. Skvělou službu udělají i starší knihy. Podložením dekorací si usnadníte práci a zkrátíte čas úklidu na minimum. Občas samozřejmě nezapomeňte “vygruntovat” i ten tác.

Vybírejte ladící doplňky

Nechcete-li, aby příborník či dřevěná komoda vypadala jako od cirkusu, vybírejte dekorace, které se k sobě hodí. A to jak materiálem, tak i barevně. Chápeme, že chcete využít místo i jako prezentaci vašich vzpomínek, ale ne každá věc se hodí k výstavě. Proto zvolte například jeden upomínkový předmět a ten doplňte o vhodné ladící dekorace.

Kousky, které nikdy nevyjdou z módy

Na našich dřevěných komodách z masivu a příbornících z masivu vypadají skvěle všechny populární dekorace. Pokud vám došly nápady, koukněte na náš seznam a inspirujte se:

  • Svíčky
  • Vázy (prázdné nebo vyplněné sušenými květy)
  • Rámečky (s fotkami nebo plakáty)
  • Knihy
  • Květináče s živými rostlinami
  • Obrazy (repliky uměleckých děl nebo klidně oblíbené výtvory vašich děti)
  • Hodiny

Zaujal vás nábytek na fotografiích? Prohlédněte si naši nabídku nábytku z dubového masivu a lamina.