Jak zařídit interiér v industriálním stylu?

Pokud jste se už setkali s industriálním stylem, s největší pravděpodobností jste si všimli, že se jedná o moderní styl se specifickými designovými prvky. Oproti provensálskému stylu, který je v současnosti také velmi populární, je industriální styl založen na drsnosti průmyslových prostor, minimalismu, vzdušnosti a praktičnosti. A právě díky tomu si jej oblíbily mladší generace, umělci a designéři po celém světě.

Základní prvky industriálního stylu

Industriálnímu stylu vévodí kov, sklo a beton. To vše doplňují neutrální barvy, jako je šedá, černá, bílá a hnědá. Aby interiéroví designéři prostor zútulnili, zapojují při tvorbě jednoduché prvky ze dřeva a veselejší barvy, například zelenou a žlutou.

Tip č. 1: Bytelný nábytek

Chcete-li si zařídit i vy domácnost či kancelář v tomto moderním stylu, začněte u bytelného nábytku. Industriální styl je syrový, drsný, nepřeplácaný. Kloubí v sobě designové prvky a praktičnost. Stejně tak působí i samotný industriální nábytek. Dominuje mu dřevo s výraznou strukturou a tmavými doplňky.

Co se týče materiálu, volte masiv nebo kvalitní lamino. Nejen, že vám nábytek vydrží dlouhé roky, ale už na první pohled z něj bude vyzařovat pevnost a síla. Z naší nabídky doporučujeme sérii Croft z lamina a dubové dýhy. Každý kousek lamina je pečlivě potažen kvalitní dřevěnou dýhou z pravé dubové kulatiny. Na povrchu nábytku tak zůstává jedinečná struktura dřeva, kterou si zamilujete na pohled i na omak.

Croft

Tip č. 2: Kovové doplňky v černé barvě

S tmavými kovovými prvky nemusíte šetřit. Interiér povznesete na další úroveň, pokud zapojíte černou i na jiných místech než jen u nábytku. Co dalšího může prostor zkrášlit? Černá lampa, černé kování u dveří, černá váza nebo třeba černočerný rám na obraz. Vše bude sladěné do sebemenšího detailu. A věřte, že v případě industriálního stylu jsou důležité i takové maličkosti, jako je tvar a barva květináče. Jak už jsme totiž zmínili, tento styl v sobě nese prvky minimalismu. Prostoru pro “řádění” moc mít nebudete, proto každou dekoraci zvažte a vyberte tak, aby ladila s ostatními prvky.

Tip č. 3: Neokoukané minimalistické dekorace

Atypické tvary, neokoukané materiály a nevšední kombinace. Přesně takové charakteristiky mohou mít dekorace v industriálním stylu. Při zařizování domácnosti v industriálním stylu se proto poohlédněte po originálních doplňcích od návrhářů, nebo si nechte vyrobit dekorace na míru. Že na módní výstřelky moc nejste? Vydejte se úplně opačným směrem a vsaďte na jednoduchost. I naprosto obyčejné kousky, které vám leží ve sklepě můžete s trochou zručnosti redesignovat a ozdobit s nimi svou novou domácnost. Stačí je oprášit, opravit a přelakovat, přebarvit či přetapetovat. A že to nebude perfektní? To vůbec nevadí! Šmouhy, viditelné tahy štětcem, oprýskaný vzhled i obité rohy do industriálního stylu krásně zapadnou.

Prohlédněte si naši sérii dubového nábytku Croft a inspirujte se.