Nábytek do předsíně: prakticky a kvalitně

Když návštěvníci vstoupí do vašeho domova, co je první, co uvidí? Vaše předsíň. Tento úvodní akt může vytvořit dojem, který jim bude v paměti zůstávat. Právě tady začíná cesta do vaší domácnosti, a máte možnost ji udělat nezapomenutelnou.

Jak vybrat nábytek, který nejen zpříjemní vaše denní rutiny, ale také se stane vizuálním vyjádřením vaší osobnosti a vkusu? Na to se podíváme v tomto článku. 

Předsíň začíná dveřmi

Proto si dejte záležet i na tom, aby vaše dveře byly odrazem vaší osobnosti a ladily s celkovým dojmem interiéru. Je jedno, zda si zvolíte čistě bíle, dřevěné, nebo bezpečností plastové. Důležité jsou vaše preference, zvážení výhod a nevýhod všech variant a aby dokonale zapadaly do pojetí vašeho stylu.

Často se dveře také zdobí sezónními ozdobami. Světýlky na Vánoce, rozkvetlým věncem na Velikonoce a přírodním obilím v čase Dožínek. Nezapomeňte ani na kvalitní rohožku. Můžete ji umístit jak před dveře, tak přímo do předsíně, pokud například bydlíte v paneláku a chodby jsou společné.

Co v předsíni nesmí chybět?

  1. Praktický botník
    Botník má jednoduchou úlohu. Šetřit místo ve vaší předsíni, uchovat vaše boty hezky urovnané, zamezit nepořádku. Pokud se v předsíni nepovalují boty po podlaze, vypadá hned krásně uklizená. Do botníku se vám vejdou i desítky párů bot a budete je mít přehledně uklizené a připravené k použití. 

Náš tip:  Výklopný botník šetří místo i v malých předsíních, praktická sedací plocha zase usnandní obouvání. 

  1. Věšáková stěna
    Věšáková stěna se hodí jak pro malé předsíně, tak pro prostorné chodby. Prakticky uspořádá aktuálně používané bundy a kabáty a nezabere téměř žádné místo. Pokud máte místa dostatek, do předsíně můžete umístit také šatní skříň, nebo komodu.

Náš tip: Zvolte si věšákovou stěnu se zrcadlem. Její výhody oceníte s každým vaším odchodem.

  1. Úložný prostor
    Boty a kabáty už máme vyřešené. Co ale se zbytkem? Deštníky, klíče, šátky, klobouky? A co teprve v zimě? Rukavice, šály, čepice? Kam to uložit? Pokud máte malou předsíň zkuste použít komodu. Získáte šuplíky navíc a vše budete mít prakticky po ruce. Pokud máte místa dostatek, šatní skříň bude skvělou volbou. Uložíte tam také sezóní věci, případně věci na sport. 

Náš tip: Mějte v předsíni košíček na drobnosti, nebudou se pak nikde povalovat. 

Inspirace nábytku do malé i velké předsíně

Nyborg

Inspirace nábytku do předsíně - Nyborg

Orion

Inspirace nábytku do předsíně - Orion

Ve stylu provence

Inspirace nábytku do předsíně ve stylu Provance