Barva roku 2024, jaké trendy se promítnou do interiéru?

Barva roku 2024, jaké trendy se promítnou do interiéru?

Každoročně nejuznávanější výrobci barev oznamují barevné kombinace a nejnovější barevné trendy pro nadcházející rok. V tomto článku jsme pro vás shrnuli, jaké barevné kombinace mohou dominovat právě v roce 2024 v domácích interiérech.

Zatímco celková nabídka pro rok 2024 nese různorodou směsici barev, od střídných a neutrálních, nebo pastelových odstínů po hutné a syté odstíny barev, můžeme si všimnout několika výrazných trendů, které se prolínají právě v barevných kombinacích.

Jedno klíčové téma ale všechny barvy spojuje. Klíčovým tématem pro rok 2024 je blahobyt a touha vytvářet v interiéru prostor, který bude působit obnovujícím a uklidňujícím dojmem a bude vytvářet klidné útočiště odděleného od rychlého tempa každodenního života. 

Dubová postel Fred Classic

 

  • Barva roku 2024 - Limitless

    barva roku 2024 - Limitless

 

Barvou roku 2024 od společnosti Glidden je odstín nazvaný "Limitless": teplý pudrový a velmi neutrální odstín podobný odstínu medu. Tato svěží barva je velmi všestranná a dá se perfektně kombinovat s dekoracemi i nábytkem téměř v jakémkoliv interiéru. Má dokonale vyvažující nenápadný charakter neutrálních odstínů, ale zároveň do domova vnáší  výrazný prvek primární barvy.

Barva Limitless se v roce 2024 bude používat v interiérech jako primární barva. Jedná se o reakci na poptávku zákazníků po moderní, jemné, ale všestranné barvě. Můžete ji kombinovat například při výmalbě s bílou barvou. Perfektně se hodí do interiéru, který je inspirovaný přírodou. S dubovým nábytkem vykouzlí dechberoucí scenérii a vytvoří klidný hřejivý pocit v domově. 

Náš tip: Barva Limitless na stěnách se bude dobře hodit k výraznému čelu postele

Postel Atena s tmavým čalouněním v barvě Grafit

 

  • Barva roku 2024 - Apricot Crush

    barva roku 2024 - Apricot crush

 

Naopak společnost Pantone pro barvu roku 2024 zvolila barvu s názvem Meruňková drť. A jak už název napovídá, jedná o šťavnatou barvu meruněk. V porovnání v barvou roku 2023 (Magenta) je tato barva více přirozená a jde do jemnějších přírodních odstínů. Barva Apricot Crush je moderní, nadčasová a velmi hravá doplňková barva. Je velmi všestranná a dobře se kombinuje jak se zemitějšími odstíny hnědé a olivové, tak s výraznými barvami tyrkysové. Krásně se bude doplňovat také s modrou barvou v odstínu Nova blue, která se také dotkne výsluní v roce 2024. 

V interiérech si bude barva Apricot Crush rozumět s tradičním, ale i moderním nábytkem. Jemná meruňková barva se bude dobře doplňovat s bílým nábytkem, skvěle se ale bude hodit také k dřevěnému nábytku v barvě dubu, nebo borovice. V kombinaci s kovovými, nebo plastovými prvky vytváří harmonický celek s chtěnými kontasty.

Nezapomínejme ani na doplňky. Tato barva bude primárně ve velkém promítnuta právě do nich. Prostírání, vázy, svíčky, nebo dekorační polštáře v této barvě dodají  interiéru pocit jemnosti a klidu. 

  • Barva roku 2024 - Blue Nova

barva roku 2024 - Blue Nova

Benjamin Moore představil pro rok 2024 novou barvu s názvem Blue Nova. Jedná se o jedinečný odstín se středními tóny modré a teplého podtónu fialové barvy. Barva je inspirována noční oblohou a vzbuzuje fascinující mystický dojem.

Odborníci na barvy od Benjamin Moore naznačují, že tento nový odstín modré je všestranný a může být používán v různých místnostech domu jak na výmalbě, tak na celém nábytku. Představuje odvážnější postup od klasických tmavých odstínům modré k modři námořnické. 

Přečtěte si některý z našich dalších článků. Naleznete v nich tipy a rady pro váš interiér.