Jaký zvolit nábytek do malé předsíně?

Malá předsíň, nedostatek úložného prostoru a mnoho bot a oblečení. S tímto problémem se potýká řada domácností. Jak využít efektivnější místo v předsíni, abyste nepřišli o pohodlí při průchodu a zároveň měli možnost uložit v ní co nejvíce věcí?

Hlavní pravidlo: co nejméně předmětů na zemi

Pokud je to možné, využijte co nejvíce nástěnný nábytek a vyvarujte se pokládání věcí na zem. Co si pod tím představit? Dejte sbohem tradičnímu stojícímu věšáku na svršky a nainstalujte si na zeď praktickou věšákovou stěnu. Součástí některých modelů jsou dokonce police, které vám poskytují další úložný prostor na drobné předměty, například klíče, pokrývku hlavy nebo kabelku. Nemusíte tedy mít na zemi v předsíni ani stoleček či komodu.

Schovejte boty do botníku

Poházené boty na zemi působí chaoticky a neuspořádaně. Zabírají místo a zakopnutí o ně nebývá také dvakrát příjemné. Jestli to tedy šířka místnosti dovolí, schovejte boty do botníku. Ideálně botníku s lavicí, abyste využili každý prostor a nemuseli pro pohodlné obouvání využívat židli.

Využijte zrcadlo: dodá místnosti světlo

Panelákové předsíně a chodby bývají nejen stísněné, ale také bez oken. Často proto působí ponuré a plné stínů, což není pro malou místnosti ideální. Větší zrcadlo na zdi pomůže dennímu světlu najít cestu dovnitř. Jedná se proto o ideální nábytek do malé předsíně. V prostoru navíc nezabírá téměř žádné místo.

A co šatní skříň? Vleze se?

Potřebujete-li ještě další úložný prostor na bundy a kabáty a máte protáhlou “nudlovou” chodbu s pokojovými dveřmi na bocích, umístěte šatní skříň na její konec. Vyplní se tak “hluché místo” a vytvoří další prostor na vaše oblečení. V případě malých předsíní jiných tvarů, bychom doporučili umístění šatní skříně v místnosti zvážit. Přeci jen, jedná se o velký kus nábytku.

Inspirujte se u nás na e-shopu a prohlédněte si celou naši nabídku nábytku do předsíní.