Moderní trendy jídelen

V dřívějších dobách se pro jídelnu vyčleňovala samostatná místnost. Ty doby jsou už dávno pryč a moderním trendem je naopak interiér sjednotit a otevřít. Využít maximální potenciál i malého bytu. Spojit místnosti dohromady a vytvořit tak jednoduchý interiér a bez mnoha rušivých příček. Ze samostatných místností kdy kuchyně, jídelna a obývák tvořili tři samostatné místnosti teď vytvořit jednu propojenou, společnou. A proto se jídelna dostala z okraje domu přímo do jejího centra.

Jídelna, srdce domova

A rozhodně je to tak. Rodina se u jídelního stolu schází u společných večeří, nebo na luxusní nedělní obědy. Na ty pak děti rády vzpomínají i v dospělosti a tuto příjemnou tradici dál udržují. V tomto případě je důležité zvolit nejen dobrou výbavu interiéru, ale hlavně kvalitní stůl, který bude dokonale sloužit celé generace. Při výběru zvolte i správnou velikost, ať můžete hodovat všichni společně, nebo pozvat hosty. Více o výběru správné velikosti stolu se věnujeme v našem dřívějším článku. Nepodceňujte ani správný výběr židlí. Zvolte raději kvalitní a nadčasové, nežli většinou nepohodlné módní výstřelky.

A jak moderně zařídit právě jídelnu?

Není to nic složitého, jen je důležité brát ohled jak na designové provedení kuchyně, tak obýváku. Pokud máte kuchyni v přírodním, nebo minimalistickém bílém dekoru, doporučuje zvolit dřevěný nábytek. Kvalitní masivní stůl, nebo dřevěný příborník budou skvělou volbou při zařizování jídelny v moderním minimalistickém stylu. Stejně tak pokud máte obývák, nebo jídelnu zařízenou v industriálním stylu, zvolte nábytek s důrazem na kov a sklo.

Nábytek a doplňky zvolte chytře

I když nemáte vyčleněnou na jídelnu celou místnost, nemusíte se ochuzovat o klasické druhy nábytku do jídelny. Příborník v moderním a estetickém provedení je kompromisní řešení kombinující vitrínu a komodu a je jako stvořený pro jídelnu s otevřeným prostorem. Získáte tak prostor pro vaše nádobí, krásný porcelán i sklo a zároveň nebude v místnosti působit rušivě. I pro bytelnou komodu najdete uplatnění v částech bytu vymezující prostor mezi kuchyní - jídelnou - obývákem a může sloužit i jako příruční abzac u vaší hostiny.