Udržitelnost v nábytkářství

Téma udržitelného bydlení se v poslední době skloňuje ve všech pádech. Společnost se chce chovat zodpovědně k nynější, i budoucí generaci. Přestat myslet na kvantitu a spíše si osvojit dlouhotrvající kvalitu. Kupovat nábytek takový, aby se nemusel často opravovat, po několika letech vyměňovat a nepodléhal snadno módním výstřelům. A přesně tom je zkráceně pojem udržitelnosti. 

Udržitelné materiály - dřevo

Základ udržitelného bydlení tvoří materiály, které lze v přírodě snadno recyklovat a odbourat a jsou nahraditelné. Mezi udržitelné materiály v interiéru můžeme zařadit  jednoznačně masivní dřevo. Dřevěný masivní nábytek vydrží opravdu mnoho let. Dřevo je funkční, pevné i estetické a hodí se na výrobu nábytku do celého bytu. Při správné péči není těžké ho udržovat a lze ho snadno opravit. U nás v nabídce naleznete nábytek z dubového masivu, protože věříme v jeho kvalitní vlastnosti.

Udržitelné materiály - sklo a kov

Masivní dřevo je s oblibou kombinováno s ostatními udržitelnými materiály, aby docházelo k variabilnosti i použitelnosti v různých interiérových stylech. Sklo se s oblibou využívá na dvířka u vitrín, nebo poliček, je oblíbeným prvkem v minimalistickém, nebo loft stylu. Naopak kov se používá na podstavce i na úchytky, pro dokonalou pevnost a stabilitu. Často lze vidět moderní stoly s kovovým podstavcem. Nábytek s kovem můžete použít do instalací moderního i industriálního stylu. 

Nadčasovost i variabilní použití

Udržitelný nábytek by měl být designově navržený tak, aby se nejednalo o módní výstřelek, ale o dlouhotrvající investici. Zvolte si raději jednodušší design, který bude moderní a vkusný mnoho let, než designový nábytek který je zrovna tento rok v kurzu. Brzy se vám, i vašemu okolí může okoukat a vy pak budete toužit po změně.
Při nákupu myslete i na to, že občas budete chtít nábytek použít i jinak, než jste původně mysleli. Měl by být navržen tak, aby se hodil i do jiné místnosti, než původně plánujete. Proto například naši sérii Croft můžete směle použít jak v domácnosti, tak v rušné kanceláři. Série Atena se zase hodí jak do ložnice, tak do jídelny.