Nákup nového nábytku. Čeho se vyvarovat a na co nezapomenout?

Nákup nového nábytku patří bezesporu k důležitým životním rozhodnutím. Jedná se o změnu, která bude utvářet prostředí ve kterém žijete a patří to do investic, které děláme v lepším případě jen několikrát za život. Proto jsme pro Vás připravili jednoduché rady, na co myslet a čeho se vyvarovat právě při nákupu nového nábytku.

Zmapujte si místnost a její možnosti 

Nejdříve se zamyslete nad technickými možnosti místnosti. Rozmyslete si, kde by se Vám nábytek líbil a zda je na dané místo můžete umístit. Zamyslete se nad tím, zda Vám nová skříň nezakryje například vypínač, nebude bránit v pohybu osob nebo oken. Bude barevně ladit s barvou zdí? Chcete do skříně instalovat osvětlení? Zkontrolujte zda máte poblíž zásuvku. Jednoduše nový nábytek musí pasovat tam, kam chcete. Také si promyslete, kolik úložného prostoru potřebujete. Může pro vás být dostačující komoda? Potřebujete velkou šatní skříň, nebo postel s úložným prostorem? Počítejte s rezervou pro uskladnění věcí, které pořídíte v budoucnu.

Inspirujte se

Hledání nápadů a inspirace je další neméně důležitou součástí nákupu nového nábytku. Budete si tak moci představit, jak se daný nábytek bude vyjímat právě u Vás doma. Přijdete na to, jaké jsou k dispozici styly a materiály. Zda se Vám víc líbí industriální, nebo třeba rustikální styl nábytku. 

Vsaďte na kvalitní materiál

Nepořizujte levný nábytek. Zvolte si bytelný a udržitelný nábytek z kvalitního materiálu. Volba číslo jedna je masivní dřevo. Dubový nábytek Vám bude sloužit dlouhá léta a zůstane ve skvělé formě. Časem dokonce vyniknou přednosti přírodního dřeva. Masivní dřevo je smysluplnou investicí do bydlení. Nebudete muset po prvním roce řešit odlepení dýhy, nebo zpuchření dřevotřísky po rozlitém čaji.

Doprava, výnos do patra, nebo montáž

Posledním, ale neméně důležitým bodem při nákupu nábytku  jsou další služby. Nákup nábytku může zkazit i přepravce, který zboží může poškodit, nebo naopak zjištění, že vaši novou šatní skříň neumíte sami sestavit. Proto dbejte i na to, u jaké firmy si nábytek koupíte. U nás nabízíme rozvoz vlastní přepravou po ČR zdarma. Tím se výrazně snižuje možnost poškození nábytku. Nábytek vám také vyneseme a kvalifikovaný personál ho odborně smontuje. Naší prioritou je nejvyšší možná péče o Váš nový nábytek a spokojený zákazník.


Pokud hledáte inspiraci, nebo už plánujete nákup nového nábytku, navštivte náš e-shop.