Přehled roštů do postele: který je pro vás ideální?

Když se řekne výběr nové postele, většina lidí se zaměří na rám a matraci. Ale co rošty? Mají vliv na kvalitu spánku? Ano, mají. Ještě více však mají vliv na životnost samotné matrace, která je pro kvalitní spánek klíčová.

Jak vybrat správný rošt

Kdysi se hojně pokládaly pod matrace pevné desky. Těm časům už ale odzvonilo. Pevná deska pod matrací zabraňuje cirkulaci vzduchu. Množí se zde pak bakterie a vzniká plíseň. Pevná deska navíc neumožňuje matraci přirozeně pracovat a přizpůsobovat se potřebám. Přimhouřit oči můžeme maximálně u pružinové matrace.

V dnešní době narazíte nejčastěji na rošty z pevných latěk a pružných lamel. Ty napomáhají odvětrávání a proudění vzduchu. Pevné laťky bývají levnější, vyrobené z masivního dřeva. Nepřizpůsobují se však tolik, jako lamely pružné. Ty jsou vyrobeny z dřevěných desek metodou vrstvení, navíc díky lehké vůli umožňují matraci pěkně pružit. Převalování na posteli tak bude mnohem komfortnější než u roštu s pevnými laťkami.

Obecně tedy můžete rošty rozdělit do několika kategorií:

  • pevná deska (vhodná jen pro pružinové matrace)
  • laťkový rošt (pevný, často z masivního dřeva)
  • lamelový rošt (pružný, lamely vyrobeny metodou vrstvení)

U dvoulůžkových postelí vždy dva rošty

Ve velkých manželských postelích (šířka 180+ cm) můžete mít jednu velkou matraci, nebo dvě samostatné užší. U roštu tuto volbu ale nemáte. Lamely jsou vždy pro každé lůžko zvlášť. Neznamená to však, že musíte rošt kupovat dvakrát. Výrobci na to mysleli za vás a proto vyrobili rošty na manželské postele složené ze dvou spojených částí.

Polohovatelné, nebo obyčejný?

Polohovatelné rošty jsou vhodné pro ty, kteří tráví v posteli více času. Může jít o vášnivé čtenáře nebo o zdravotně indisponované osoby, kterým je doporučována vyvýšená poloha při odpočinku či spánku. Polohovatelný rošt ale není vhodný pro pružinové matrace a v manželských postelích doporučujeme pro maximální komfort polohování pro každé lůžko zvlášť.

Rošty na massivo.cz

Lamelový rošt ONO

Rošty ONO nabízíme ve velikosti 120-180 cm x 200 cm. Každé lůžko má vlastní lamely. Jedná se o ideální rošty pro ty, kteří hledají pružnější lamelové rošty na dvoulůžka za příjemnou cenu.

rost-ono

Lamelový rošt DuoPack

Rošty DuoPack u nás najdete ve velikosti 120-200 cm x 200 cm. Každé lůžko má vlastní lamely. Nejvíce zatěžované místo je navíc upraveno tak, aby vydrželo každodenní pravidelné používání. DuoPack jsou zlatá střední cesta, pokud hledáte kvalitní rošt s dlouhou životností.

rost-duopack

Lamelový rošt DuoFlex

Rošty DuoFlex nabízíme ve velikostech 80-160 cm x 200 cm a ve dvou provedeních - pevné a polohovatelné rošty. Polohování je nastaveno pro celý rošt a umožňuje přizpůsobit si výškově obě strany matrace.

rost-duoflex

Nevíte si rady s výběrem? Obraťte se na nás. Rádi vám poradíme.