Postel s úložným prostorem, nebo bez něj? Která je lepší?

Každý typ postele má své klady, tak i zápory a hodí se pro jiné situace. Jaké? Sepsali jsme ty nejdůležitější milníky, které vám pomohou při rozhodování, zda pořídit postel s úložným prostorem, nebo bez něj.

V malých bytech vedou postele s úložným prostorem

Hlavní plus, které postele s šuplíky či boxy poskytují, je dodatečný úložný prostor. A ten se obzvláště v malých bytech a ložnicích hodí. Můžete do něj schovat ložní prádlo, nepoužívané sezónní oblečení a v případě dětských pokojů i hračky. I v tomto případě to má své ale. Když zaplníte prostor pod postelí, místnost bude působit zase o něco více zahlcená = menší. Prázdný prostor působí vzdušně. Pokud však bojujete o každý centimetr prostoru, je pro vás postel s úložným prostorem skvělé řešení. Doporučujeme se pak poohlížet po posteli či úložných boxech ve světlých odstínech. Světlé barvy opticky malé místnosti prosvětlí a tím naoko zvětší.

Když potřebujete mít vše po ruce

Občas každý z nás potřebuje mít po ruce věci, které se do malého nočního stolku nevejdou. Může jít o náhradní deku/peřinu, oblíbený výběr knih, větší balení kosmetiky nebo třeba notebook s filmy na dobrou noc. Úložný prostor pod postelí je pro tyto případy ideální. Nemusíte se zcela zvedat z postele ani chodit přes celou místnost do skříně, nedejbože do další místnosti. Natáhnete ruku, vyberete si knihu nebo přitáhnete teplejší deku a můžete pokračovat v relaxování.

Pro vyznavače feng šuej a milovníky čistoty jedině bez

Zajímá vás feng šuej (feng shui) a zařizujete si podle tohoto učení i domácnost? Tak to pro vás úložný prostor pod postelí není to pravé ořechové. Podle principů feng šuej by měl vzduch a energie plynule proudit místností. To znamená žádné zábrany pod postelí.

Stejně to budou mít i milovníci úklidu a čistoty, kterým by pravděpodobně nedalo spát, kdyby nemohli nahlédnout pod postel a zkontrolovat, zda je pod ní pečlivě uklizeno. Pořídíte-li si navíc vyšší postel, bez problému se pod něj dostane i robotický vysavač.

A co alergici a majitelé domácích mazlíčků?

Alergikům doporučujeme volit postele bez úložného prostoru. Vzduch bude pod matrací cirkulovat, nebude se pod postelí držet prach, ani případná vlhkost. Úklid si pak budete moci přizpůsobit svým potřebám a nebude vás u něj limitovat vyndávání boxů či šuplíků. Jako majitelé domácích mazlíčků máte pravděpodobně velké dilema. Když bude pod postelí prázdno, je to ideální úkryt pro psa či kočku. Bohužel i pro jejich srst (v tom lepším případě). Naopak pokud zaplníte prostor pod postelí, mohou se chlupy kumulovat ve spojích, odkud se hůře odstraní. Zároveň přijde váš mazlíček o skvělý úkryt. Z vlastní zkušenosti v takovém případě doporučujeme řídit se konkrétním mazlíčkem. Má rád schovávání pod postel? Nechte mu tam volno. Má polodlouhou až dlouhou srst, nebo mu ve větší míře vypadávají chlupy? Raději zvolte postel s úložným prostorem.

Vyberte si správný úložný prostor

Chcete-li mít snadný přístup do úložného prostoru, vyberte si postel se zásuvkami. Pokud máte úložný prostor na schování nepoužívaných věcí, můžete vybírat i mezi postelemi se zvedací plochou.

 

Aby se vlk nažral a koza zůstala celá

Jestli jste i po přečtení předchozích odstavců stále na vážkách, zvolte kompromis. Postel si vyberte bez úložného prostoru a pod ní si pořiďte menší krabici na potřebné věci. Až je nebudete potřebovat, bez problému můžete krabici kdykoliv přemístit jinam.