Interiérové trendy pro rok 2023

Každým rokem se trendy v nábytkářství trochu mění. Některé kusy nábytku jsou nadčasové a trendy se jich tolik nedotýkají. Jiné designové kousky mají tendence se rychle okoukat a vyjít z módy. Pokud právě rekonstruujete, stěhujete se, nebo to teprve plánujete, je tento článek právě pro vás. Představíme si trendy v interiérech a nábytkářství pro rok 2023.

Barvy roku 2023? Syté a teplé

Do popředí se znovu dostávají barvy příjemně syté a teplé. Barvou roku 2023 je barva Viva Magenta, odstín malinové barvy, která bere inspiraci v přírodě. Barva je to velice pozitivní, vzbuzující hravost a optimistickou náladu. Dá se skvěle kombinovat s ostatními přírodními barvami a tóny v teplé a syté barvě. Při použití sytých  barev dejte pozor, aby interiér nepůsobil menší a tmavý. Při výmalbě zvolte maximálně jednu stěnu v sytém tónu, nebo se zaměřte na menší barevné doplňky. Snadno je případně vyměníte podle nových trendů či nálady.

Organické a udržitelné materiály

Z materiálů vévodí materiály organické a udržitelné. Pozvěte si do domu nábytek ze skutečného masivního dřeva, skla, korku, bambusu, lnu, nebo kameniny. Doporučujeme dubový nábytek pro jeho pevnost a odolnost. Získáte tak příjemné prostředí, které bude blahodárně působit na váš psychický i fyzický stav. Přírodniny působí uklidňujícím dojmem a mají velmi dlouhou životnost. Tím se nábytek stává udržitelným. Velice dobře vypadá dekorace z trav, nebo sušených květin na komodě, nebo nočním stolku.

Neon a Cyberpunk

Do popředí se znovu dostávají neonové nápisy, osvětlení, podsvícení nábytku. Pořiďte si neonový transparent k vám domů, nebo si  vytvořte perfektní atmosféru neonovým nasvícením poliček, vitrín, nebo knihoven. Získáte tak stylové osvětlení, které vás ve večerních hodinách nebude rušit. Na své si přijdou i milovníci Cyberpunku, protože mohou pustit uzdu své fantazii a přitom mít v interiéru nejnovější trendy. Z našeho nábytku si určitě vyberte sérii Barma, která nabízí právě možnost podsvícení skleněných poliček.

Organizovaný domov plný linií

Organizace domova je na vzestupu. Na výsluní se dostávají komody s čistými a jednoduchými liniemi a spíše uzavíratelné kusy nábytku. Vitríny si i nadále udržují čestné místo v interiérech. Dejte ale přednost skleněným, nebo dřevěným dvířkám, před regálovým řešením. Vhodné je také investovat do multifunkčních kusů nábytku, například příborníků, které poslouží jako vyšší komoda a vitrína zároveň.