Interiérové trendy pro rok 2023

Každým rokem se trendy v nábytkářství trochu mění. Některé kusy nábytku jsou nadčasové a trendy se jich tolik nedotýkají. Jiné designové kousky mají tendence se rychle okoukat a vyjít z módy. Pokud právě rekonstruujete, stěhujete se, nebo to teprve plánujete, je tento článek právě pro vás. Představíme si trendy v interiérech a nábytkářství pro rok 2023.

Barvy roku 2023? Syté a teplé

Do popředí se znovu dostávají barvy příjemně syté a teplé. Barvou roku 2023 je barva Viva Magenta, odstín malinové barvy, která bere inspiraci v přírodě. Barva je to velice pozitivní, vzbuzující hravost a optimistickou náladu. Dá se skvěle kombinovat s ostatními přírodními barvami a tóny v teplé a syté barvě. Při použití sytých  barev dejte pozor, aby interiér nepůsobil menší a tmavý. Při výmalbě zvolte maximálně jednu stěnu v sytém tónu, nebo se zaměřte na menší barevné doplňky. Snadno je případně vyměníte podle nových trendů či nálady.

Organické a udržitelné materiály

Z materiálů vévodí materiály organické a udržitelné. Pozvěte si do domu nábytek ze skutečného masivního dřeva, skla, korku, bambusu, lnu, nebo kameniny. Doporučujeme dubový nábytek pro jeho pevnost a odolnost. Získáte tak příjemné prostředí, které bude blahodárně působit na váš psychický i fyzický stav. Přírodniny působí uklidňujícím dojmem a mají velmi dlouhou životnost. Tím se nábytek stává udržitelným. Velice dobře vypadá dekorace z trav, nebo sušených květin na komodě, nebo nočním stolku.

Neon a Cyberpunk

Do popředí se znovu dostávají neonové nápisy, osvětlení, podsvícení nábytku. Pořiďte si neonový transparent k vám domů, nebo si  vytvořte perfektní atmosféru neonovým nasvícením poliček, vitrín, nebo knihoven. Získáte tak stylové osvětlení, které vás ve večerních hodinách nebude rušit. Na své si přijdou i milovníci Cyberpunku, protože mohou pustit uzdu své fantazii a přitom mít v interiéru nejnovější trendy. Z našeho nábytku si určitě vyberte sérii Barna, která nabízí právě možnost podsvícení skleněných poliček.

Masivní nábytek série Barna

Organizovaný domov plný linií

Organizace domova je na vzestupu. Na výsluní se dostávají komody s čistými a jednoduchými liniemi a spíše uzavíratelné kusy nábytku. Vitríny si i nadále udržují čestné místo v interiérech. Dejte ale přednost skleněným, nebo dřevěným dvířkám, před regálovým řešením. Vhodné je také investovat do multifunkčních kusů nábytku, například příborníků, které poslouží jako vyšší komoda a vitrína zároveň.