Styly bydlení v roce 2024? Jaké styly interiérů jsou letos populární? 1. část

Zařizujete nový dům, byt, nebo renovujete stávající interiér? Máte už vizi, v jakém stylu si jej chcete zařídit? Pokud si nejste úplně jistí, máme pro vás malého průvodce současnými styly bydlení v roce 2024.

V roce 2024 sledujeme v bydlení zajímavý obrat. Některé starší trendy ustupují novým, reflektujícím potřeby moderních domovů. Trendy se nyní zaměřují na spojení estetiky s funkcionalitou a pohodlím. Lidé se více než kdy jindy zajímají o ekologii a kvalitu. Styl bydlení se stává reflexí naší identity a potřeb.

Moderní styl bydlení v roce 2024

Moderní styl bydlení je charakterizován minimalistickým designem, rovnými liniemi a svojí jednoduchostí. Často jen definují přímé linie a geometrické tvary. Jeho kořeny sahají do počátku 20. století a ovlivnila ho modernistická architektura a design. Moderní design v roce 2024 staví na svých základech, tedy jednoduchosti a efektivitě. Prvky jako otevřený prostor, velká okna a šetrné materiály tomuto stylu naprosto dominují. Minimalismus je klíčový pro moderní obývací pokoje. Přírodní materiály, jako je dřevo, a neutrální barvy jsou v popředí. Praktičnost a flexibilita jsou prioritami, což odráží dnešní hektický životní styl.

obývák v moderním stylu - Modern Loft

Skandinávský styl bydlení v roce 2024

Skandinávský styl v roce 2024 reflektuje nejen estetiku, ale i principy života spojené se severskými zeměmi. Dominují přirozené a světlé barvy, především bílá, která je kombinována s teplými odstíny šedé a jemnými akcenty pastelových tónů. Design se soustředí na propustnost světla, což podpoří dojem vzdušnosti a otevřenosti.

V roce 2024 přináší skandinávský styl nové inovace do nábytku. Návrháři se zaměřují na multifunkčnost a přizpůsobivost nábytku, což odpovídá potřebám moderních domovů. Převažují přírodní materiály, jako je dřevo, v kombinaci s kovem a sklem, čímž vytvářejí vyvážený a harmonický design. Důraz je kladen také na zelené rostliny a květiny. Nejenže dodávají svěžest a živost do prostoru, ale přispívají také k celkovému dojmu pohody a klidu.

Série Atena světlá

Industriální styl bydlení v roce 2024

Industriální styl v roce 2024 nadále rezonuje s touhou po autentičnosti a surové kráse průmyslových prvků. Očekáváme kombinaci odvážných kontrastů a hravých textur, které vytvářejí jedinečný a vkusný prostor.

V obývacím pokoji se objeví stále oblíbenější trend využívání přírodních materiálů jako je kov, beton a dřevo. Kovové trubky, podstavce u nábytku a odhalené hmoždinky budou stále přítomny, ale v tomto roce se budou kombinovat s odlehčenějšími prvky. Kombinace těchto prvků přidává do industriálního prostoru nový rozměr elegance a sofistikovanosti.

Barvově, industriální styl v roce 2024 přináší zajímavou paletu. K typickým odstínům šedé a hnědé se přidají syté barvy, jako je tmavě modrá nebo zelená, které dodávají prostoru více hloubky a dramatičnosti. Barevné akcenty se objeví v podobě doplňků a uměleckých artefaktů, které rozbijí monochromatickou paletu.

Nábytek v industriálním stylu bude více kombinovat různé materiály. Například stůl s deskou z masivního dubu a kovovým podstavcem nebo pohovka s kůží a kovovými detaily. Tato směs materiálů přidává do prostoru zajímavý vizuální kontrast a také zvyšuje jeho funkčnost.

Pokračujte číst dále: Styly bydlení v roce 2024? Jaké styly interiérů jsou letos populární? 2. část