Jaký nábytek k dubové podlaze? Dáme vám tipy na perfektně sladěnou domácnost

Dubové dřevo patří k nejoblíbenějším materiálům při výrobě podlah. Vyniká vysokou odolností, trvanlivostí a na pohled je jednoduše nezaměnitelné. Kvůli jeho originální dřevěné mozaice však může být pro některé oříšek sladit ho s nábytkem a s dalšími prvky v interiéru. Jaký nábytek k dubové podlaze zvolit, aby vše krásně ladilo?

Tón v tónu

Jako první varianta se nabízí pořídit si k dubové podlaze dubový nábytek. Vše k sobě bude krásně ladit a vykouzlí se dojem útulné dřevěné chaloupky. Jenže tady nastává kámen úrazu. Není dub jako dub. Než si nadšeně pořídíte cokoliv dřevěného, zjistěte si, jakou má podlaha povrchovou úpravu a zda se shoduje s tou u nábytku. Zda se jedná o přírodní dub ošetřený olejem, nebo lakované dřevo. Odstínů laků totiž existuje hned několik, od světlého dubu přes zlatý dub až po tmavý zakouřený dub. Pokud ale trefíte odstín, interiér bude perfektně sladěný.

V našem e-shopu jsme se rozhodli zákazníkům usnadnit výběr na maximum, a proto na požádání rozesíláme vzorník dřeva. V pohodlí domova si tak zkontrolujete, zda má dubový nábytek ten správný odstín.

Kontrastní barvy pro rozjasnění interiéru

Jestli dubové dřevo něčím vyniká, tak svým univerzálním odstínem. Není tak světlé jako bříza, ani příliš tmavé jako mahagon. Jednoduše má odstín tak akorát. Proto se skvěle hodí k tmavému i bílému nábytku. U toho tmavého ale buďte opatrní. V malých interiérech s nedostatkem světla může vytvořit ponurý dojem. Naopak světlý nábytek udělá parádu v malém panelákovém bytě i ve velkém rodinném domě. Bílý nábytek opticky zvětší a provzdušní místnost. Navíc v kombinaci s přírodním vzorem dřeva nepůsobí příliš “sterilně”, ale naopak vytváří útulné svěží prostředí. Pokud se vám líbí tmavé interiérové doplňky, doporučujeme zvážit kombinaci dubu a tmavého kovu. Společně působí velmi industriálně, nadčasově a přitom elegantně.

Na co si dát pozor při výběru nábytku k dubové podlaze

Vyhýbejte se napodobeninám dřeva. Pokud si k dubové podlaze pořídíte nábytek z dřevotřísky s povrchovou úpravou dubu, půjde to vidět. Přírodní masivní dřevo je nenahraditelné, proto raději zainvestujte do bytelného nábytku z masivu, který vám vydrží minimálně stejně dlouho jako podlaha. V naší nabídce najdete nábytek buď celomasivní, nebo nábytek kombinující masiv a lamino. V takovém případě jsou vnější reprezentativní části vyrobeny z dubového masivu a vnitřní skryté díly z pevného lamina potaženého dubovou dýhou. Nábytek se tak pyšní výhodami obojího – bytelností, odolností, pevností a praktickou údržbou.

Náš tip: Nábytek Fabro

Elegantní nábytek ze sestavy Fabro je vyroben z masivního dubového dřeva a pevného lamina. Povrch byl ošetřen přírodními šetrnými oleji a vosky, aby si zachoval svůj jedinečný vzhled a kvalitu po dlouhá léta. Dveře nábytku jsou navíc ozdobeny vkusnými decentními úchytkami v tmavé barvě, které snadno zapadnou do většiny interiérů. Díky jednoduchému modernímu designu se špetkou rustikálního stylu se hodí série Fabro do chaloupek i nadčasových městských bytů. Všechny kousky v naší nabídce pocházejí původem ze zahraničí. Pokud vás dubový nábytek zaujal, nebojte se nám napsat. Rádi vám poradíme s výběrem, dovozem i s montáží.