Ložnice snů. Jak vybavit ložnici ve které se budete rádi probouzet?

Říká se, že v ložnici trávíme třetinu našeho života. Někdy i více. Večer bez problémů usínat, ráno se probouzet odpočatí a plní energie. Ložnice je místem klidu, odpočinku, ale i intimity. Proto by měla být zařízena s ohledem na všechny tyto faktory. V tomto článku se dozvíte na co si dát pozor a jak vytvořit vaši ložnici snů, vaši oázu klidu. 

Důležité plánování

Ložnice by měla být umístěna v neprůchozím pokoji s výjimkou vstupu do koupelny, nebo šatny.  Při samotném zařizování si dejte pozor na správnou výmalbu i rozestavění nábytku. Výmalba by neměla být v sytých a tmavých odstínech, ty mohou mít za následek problémy s probouzením. Myslete na vhodné uspořádání nábytku i bezproblémový průchod k oknu a vypínačům. 

Postel je gró

Ústředním bodem celé ložnice je samozřejmě postel. Proto je důležité si vybrat postel, která bude dostatečně velká, pohodlná a také kvalitní. Pokud hledáte postel, která vydrží dlouho a bude mít kvalitní zpracování, měla by být vyrobena z masivního dřeva. Masivní dřevo je velmi pevné a odolné, můžete si tam být jisti, že vám vydrží opravdu dlouho v perfektním stavu a dokonalé kondici. Navíc má přírodní vzhled, který se hodí do každého interiéru.

Postel s čalouněním, nebo bez?

Pokud patří k vašemu každodennímu rituálu čtení si v  posteli, určitě pro vás bude dobrou volbou postel s pohodlným a měkkým čalouněním. Čalounění také vypadá velmi elegantně a do ložnice přidá pocit luxusního vzhledu. Pokud máte ale malé děti, nebo s vámi spí zvířata v posteli, může být čalounění náchylnější k poškození. Klasické čelo zase vytváří dokonalý a jemný vzhled, působí velmi přirozeně a velmi snadno se udržuje. 

Nezapomeňte na osvětlení

Osvětlení v ložnici by nemělo být příliš ostré. Žárovky zakryjte stínítky, na stropě můžete použít velké panely. Zaměřte se na správné barevné spektrum při výběru žárovek a zářivek. Denní bílá barva osvětlení se pro usínání opravdu nehodí, volte teplejší. U postele je vhodné umístit další malé osvětlení. Některé postele mají tuto funkci v nadstandardní výbavě, případně lze umístit lampičky na noční stolky k posteli. Mluvíme-li o osvětlení, pořiďte i vhodné žaluzie, rolety, nebo zatemňovací závěsy, ať vás v noci neruší pouliční lampa, nebo letní východ slunce.

Co dalšího nesmí v ložnici chybět? 

Pokud nemáte šatní místnost, je dobré do ložnice umístit i prostornou šatní skříň. V případě malých ložnic můžete skříň nahradit komodou, která bude stejně účelná, ale v interiéru bude působit vzdušně, navíc budete moci využít i její hodní desku. Již zmínění noční stolky vám přidají na pohodlí. Snadno na ně odložíte knihu, sklenici vody, nebo telefon. Pokud máte ložnici úzkou a noční stolky se vám vedle postele nevejdou, zkuste k posteli umístit truhlu. Budete tam moci využít celou šířku místnosti, ale odkládací prostor vám zůstane.